ENTRANT
| TITLE
| AWARDS
| IMAGE
|
Ilona Abou-Zolof
| Australian Memories |
|
|
Francesco Alberghina
| The Broken Mirror |
|
|
Marc Anagnostidis APSA GMPSA EFIAP
| Erection |
|
|
Marc Anagnostidis APSA GMPSA EFIAP
| Fenetre Meteo |
|
|
Andreas L Andreou EFIAP/p ESFIAP HonFICS HonFKO
| Apple Eyes |
|
|
H. Bahar
| C3-ruhlar |
|
|
Brian Baker AFIAP
| Gorilla Man |
|
|
Parag Banerjee
| Future..! |
|
|
Parag Banerjee
| Change of Cycle No. 2 |
|
|
Ann Bastion LPSNZ
| Leaf Ghosts |
|
|
Ann Bastion LPSNZ
| Leaf Web |
|
|
Marcel Beauraind
| Destiny |
|
|
Marcel Beauraind
| Le Repos De L'ange |
|
|
Marcel Beauraind
| Sauts De Violons |
|
|
Marcel Beauraind
| La Fontaine Du Plaisir |
|
|
Mikael Bengtsson-lestander EFIAP PPSA
| Screaming for Food |
|
|
Camilo Berlingieri
| Bucanero |
|
|
Camilo Berlingieri
| Blackbird |
|
|
Camilo Berlingieri
| Cristales De Bohemia |
|
|
Mikhail Bondar PPSA MFIAP
| Attachment to the Sea-18 |
RPS Gold Medal |
|
Mikhail Bondar PPSA MFIAP
| Attachment to the Sea-14 |
|
|
Mikhail Bondar PPSA MFIAP
| Attachment to the Sea-7 |
|
|
Mikhail Bondar PPSA MFIAP
| Attachment to the Sea-19 |
|
|
Mark Bonelle LRPS
| Stranger Than Fiction |
|
|
Baden Bowen
| Floating |
|
|
Baden Bowen
| The Tree House |
|
|
Baden Bowen
| Dreaming |
|
|
Mieke Boynton
| A Still Life with Pears |
|
|
Mieke Boynton
| Storm Watcher |
|
|
David Butler MFIAP, ARPS
| Spirit of Room 181 |
|
|
David Butler MFIAP, ARPS
| Soul of Bodie |
|
|
David Butler MFIAP, ARPS
| Paradox |
|
|
David Butler MFIAP, ARPS
| Inner Vision |
|
|
Bronwen Casey EFIAP MAPS
| Family Festivities |
|
|
Kostas Chalkiadakis AFIAP PPSA UPICR3
| Portrait of a Man |
|
|
Kostas Chalkiadakis AFIAP PPSA UPICR3
| Smoker |
|
|
Stuart Chape
| Why Have You Forsaken Me? |
|
|
Goutam Chatterjee EFIAP
| Footsteps of Silence |
|
|
Ming-Fat, Fat Chen
| Cycling and Trees |
|
|
Scott Contini
| Wounded Pear |
|
|
John Conway AAPS
| Tears in the Clouds |
|
|
John Conway AAPS
| Conjure |
|
|
John Conway AAPS
| In a Pickle |
|
|
Daniel Craig
| Free |
|
|
John Crashley BPE2* AFIAP CPAGB
| Restless Spirit |
|
|
Jenny Davidson AFIAP FAPS
| Cubed Georgie |
|
|
Eddy De Wilde EFIAP/b
| Le Pretendant |
|
|
Eddy De Wilde EFIAP/b
| Monde Etrange 1 |
|
|
Eddy De Wilde EFIAP/b
| Voyageurs Anonymes |
|
|
Valerie Duncan ARPS DPAGB
| An Alien Romance |
|
|
Valerie Duncan ARPS DPAGB
| Trapped in a Nightmare |
|
|
Dianne English
| Fairy Godmother Arrives |
|
|
Dianne English
| Spirit of Fear |
|
|
Dianne English
| Nightmare on the High Seas |
|
|
Ian English
| The Fatal Attraction |
|
|
Ian English
| Into the Light |
|
|
Ian English
| Oddfellow |
|
|
Gude Gagzow
| Black Sisters |
|
|
Gude Gagzow
| Female 2 |
|
|
Gude Gagzow
| Barkfaces |
|
|
Shiyuan Gao
| Music Box |
|
|
Shiyuan Gao
| Communicating |
|
|
Shiyuan Gao
| Toy |
|
|
Shiyuan Gao
| Exhibition Hall |
|
|
Marco Garabello PPSA AFIAP
| Pomodoro |
|
|
Swarnendu Ghosh AFIAP
| Corset |
SIEP Bronze Medal |
|
Swarnendu Ghosh AFIAP
| Red Cloth |
|
|
Swarnendu Ghosh AFIAP
| Knowledge |
|
|
Swarnendu Ghosh AFIAP
| Desire |
|
|
Dino Odoardo Gibertoni AFIAP
| First Love |
|
|
Leonid Goldin AFIAP
| Funeral |
|
|
Susan Grundy
| I Think It's Tom |
|
|
Peter Hammer FAPS
| Storm in a Teacup |
|
|
Louisa Hancock
| Down in the Burbs |
|
|
Colin Harrison FRPS, MFIAP EFIAP/s FIPF
| The Clock Watcher |
|
|
Simon Hastings ARPS
| Broadway Baby |
|
|
Michael Haylen
| Light on Water - Emerging Form 22 |
|
|
Kenneth Hoare LRPS
| Ballistics |
|
|
Alexander Hochhaus AFIAP
| Planets |
|
|
Alexander Hochhaus AFIAP
| Pisces |
|
|
Bill Hodges EFIAP APSNZ
| Music in Venice |
|
|
Bill Hodges EFIAP APSNZ
| Backpool |
|
|
Bill Hodges EFIAP APSNZ
| Another World |
|
|
Jenni Horsnell AFIAP EPSA FAPS
| Insideout |
|
|
Jenni Horsnell AFIAP EPSA FAPS
| In the Spotlight |
|
|
Chan-cheng Hsu
| A Ladder Toward the Space |
|
|
Ronald William Jarvis LRPS, CPAGB, BPE1* AFIAP
| Artistic Impressions |
|
|
Barbara Jenkin AFIAP LRPS PPSA
| Blus and Gold |
|
|
Roland Jensen AFIAP ASDF
| Eggs |
|
|
Roland Jensen AFIAP ASDF
| Handwash |
|
|
Stuart Kerr LRPS
| Stars |
|
|
Stuart Kerr LRPS
| Red Sail |
|
|
Stuart Kerr LRPS
| Union Girl |
|
|
Malcolm Kitto ARPS
| The Waders |
|
|
Malcolm Kitto ARPS
| Just Paddling |
|
|
Jan Kovacs
| The Traveller |
|
|
Jan Kovacs
| Freedom |
|
|
Miu Anthony Kwok EFIAP ARPS
| Space Journey |
|
|
Manfred Lang EFIAP/s
| Waiting for Gasoline |
|
|
John Larry EFIAP/s DPAGB, ARPS
| Interloper |
|
|
Hengki Lee
| Just Out of Reach |
|
|
Hengki Lee
| Nocturne |
|
|
Geraldine Lefoe
| Dancing Feet |
|
|
Geraldine Lefoe
| Bluewave |
|
|
Marleene Lestander EFIAP PPSA
| Dreamhouses |
|
|
Marleene Lestander EFIAP PPSA
| Team Work |
|
|
Marleene Lestander EFIAP PPSA
| Times Running |
|
|
Adrian Lines ARPS DPAGB EFIAP
| In an English County Garden |
|
|
Adrian Lines ARPS DPAGB EFIAP
| No Fishing |
SIEP Silver Medal |
|
Adrian Lines ARPS DPAGB EFIAP
| Wet Weekend in Whitby |
|
|
Adrian Lines ARPS DPAGB EFIAP
| Abduction |
RPS Silver Medal |
|
Wolfgang Loke EFIAP/b
| Rusty Suzanne |
|
|
Wolfgang Loke EFIAP/b
| Rusty Chrissi |
|
|
Zoltan Lokos EFIAP/b
| In Frame |
|
|
Zoltan Lokos EFIAP/b
| Dawn |
|
|
James Lu AAPS
| Moon Night-2 |
|
|
James Lu AAPS
| Sky Cycler-1 |
|
|
James Lu AAPS
| Emotions Clown |
|
|
Brian Magor EFIAP/b EPSA
| Wanted for Pickling |
|
|
Diana Magor EPSA LRPS BPE2* EFIAP/b
| The Lion and the Unicorn |
|
|
Michael Maguire frps fipf
| Bankers |
|
|
Michael Maguire frps fipf
| Moonrise JPG |
|
|
Carl Mason EFIAP/b BPE3*
| Ferry to the Isle of the Dead |
|
|
Jovelino Matos Almeida AFIAP
| Flamingos |
|
|
Barry Mead FRPS, EFIAP/g MPAGB
| Secret Admirer |
|
|
Barry Mead FRPS, EFIAP/g MPAGB
| Memories |
|
|
Barry Mead FRPS, EFIAP/g MPAGB
| Pandoras Box |
|
|
Barry Mead FRPS, EFIAP/g MPAGB
| Welcome |
|
|
Ib Meinhardt AFIAP
| Slide to Hell |
|
|
Mladen Milanov artistphotographofBG
| Akt-multy-3f-copy |
|
|
Vicki Moritz
| Waiting for Superman |
|
|
Vicki Moritz
| Around-melbourne-flinders-st-station |
|
|
Jean Moulin AFIAP APSNZ
| Yacht Race |
|
|
Jean Moulin AFIAP APSNZ
| Delicate |
|
|
David Murphy
| Dreamwalk |
|
|
Janie News FAPS AFIAP
| Parramatta House Ghosts |
|
|
Janie News FAPS AFIAP
| Waiting for the Bus |
|
|
Janie News FAPS AFIAP
| Balloon Festival |
|
|
Karen O'Connor
| Mischief in the Twilight |
|
|
Marie Otero
| Freedom of Thought |
|
|
Marie Otero
| Fantasy in Blue |
|
|
Fendy P.c.
| Emotions |
|
|
Gary Parker CPAGB
| Sprit of the Castle |
|
|
Gary Parker CPAGB
| The Press Man |
|
|
Branko Pejakovic Peyo EFIAP
| Moonshine |
|
|
Vasily Peremezhko AFIAP
| Expectation |
|
|
Vasily Peremezhko AFIAP
| The Only |
|
|
Vasily Peremezhko AFIAP
| On the Pier |
|
|
Prue Platt-Hepworth
| The Letter |
|
|
Prue Platt-Hepworth
| Flying Fish |
|
|
Eugene Ponsaerts AFIAP
| Venise 3 |
|
|
Vladimir Proshin MFIAP
| Dreamer |
|
|
Vladimir Proshin MFIAP
| Dream |
|
|
Vladimir Proshin MFIAP
| Illusion-2 |
|
|
Vladimir Proshin MFIAP
| Afrodita |
|
|
Jan Pudney AAPS
| Dreamscape |
|
|
Birgit Pustelnik AFIAP
| Contemplation |
|
|
Birgit Pustelnik AFIAP
| Good Vibrations |
|
|
Birgit Pustelnik AFIAP
| Night Cafe |
|
|
Geoff Robinson ARPS, DPAGB, AFIAP BPE5*
| Magenta |
|
|
Geoff Robinson ARPS, DPAGB, AFIAP BPE5*
| Duplicity |
|
|
Hugo C. Romano
| Dream of Promises |
|
|
Arthur Roy
| Welcome to Planet Earth |
|
|
Arthur Roy
| Travellers |
|
|
Frank Sala LRPS, CPAGB
| Blue Nude |
|
|
Joachim Schmitt AFIAP
| Strassenmusikant |
|
|
Joachim Schmitt AFIAP
| Fruchtiges 1 |
|
|
David Scott DPAGB
| For My Next Trick |
|
|
David Scott DPAGB
| Rain on Me |
|
|
Hans Slaghuis APSSAVers. FPSSA
| Lost Fishing Boat |
|
|
Hans Slaghuis APSSAVers. FPSSA
| Tanna Dancers |
|
|
Rae Stanaway
| Computer Generation |
|
|
Rae Stanaway
| Road Toll |
RPS Bronze Medal |
|
Rae Stanaway
| We Remember |
|
|
Rae Stanaway
| Rock Around the Clock |
|
|
Theo Streitfelder AFIAP
| Im Schattenreich |
|
|
Brian Swinyard ARPS EFIAP/b DPAGB PPSA
| Chasing the Wind |
|
|
Graham Vernon
| Smoking Kills |
|
|
Graham Vernon
| Musical Masks |
|
|
Raul Villalba
| Looking for a Soul |
|
|
Raul Villalba
| The Return of the Warrior |
|
|
Raul Villalba
| Toxic City |
SEIP Gold Medal |
|
Tomislav Vukic AFIAP
| Portrait No.1 |
|
|
Tomislav Vukic AFIAP
| Good Ghost |
|
|
Tomislav Vukic AFIAP
| My Earth |
|
|
Rina Vukobratovic
| Dream |
|
|
Rina Vukobratovic
| Hair |
|
|
Rina Vukobratovic
| Butterflies |
|
|
Yi Wan
| Fittness |
|
|
Long Wang
| Compose Music |
|
|
Piotr Wiktor Weclawski
| Photographer's Dilemma 3 |
|
|
Harry Wentworth BPE2*
| The Foolishness of Youth |
|
|
Harry Wentworth BPE2*
| Harvest of the Skies |
|
|
John Whitby EFIAP MPAGB BPE3*
| Carnival Ghosts |
|
|
John Whitby EFIAP MPAGB BPE3*
| Ever Hopeful |
|
|
John Whitby EFIAP MPAGB BPE3*
| Off the Wall |
|
|
John Whitby EFIAP MPAGB BPE3*
| Hermit |
|
|
John White EFIAP/b, CPAGB, BPE4*
| Breaking the Mould |
|
|
John White EFIAP/b, CPAGB, BPE4*
| Loco-motion |
|
|
Tony Wills EFIAP ARPS
| Apocalypse |
|
|
Tony Wills EFIAP ARPS
| Dream Time |
|
|
Godfrey Wong EPSA SAWIEP 5*PSA
| Telephone Booth |
|
|
Godfrey Wong EPSA SAWIEP 5*PSA
| Cage |
|
|
Martin Young
| Tree Rings |
|
|
Martin Zurmuehle
| Strange World |
|
|